"Siz işinize odaklanın, Kumbara Fikir Sizi tanıtır''

Medya Reklam Planlaması Çalışmaları

MEDYA REKLAM PLANLAMASI NEDİR?

Bize göre;

''Doğru yerde, doğru tanıtımı yapmaktır''

işte tıpkı bunun gibi.

reklam-ajansi-medya-planlamasi-reklam-ajansları-dijital-reklamla

Gördüğünüz gibi resimdeki kişinin sakalları oldukça canını sıkmaya başlamış ve onun acil bir şekilde traş makinası satın alması gerekiyor. Traş makinasını alabilmek için önce internette bir araştırma yapacak, sonra doğru satıcıyı bulup ürünü inceleyecek ve geriye kalan herşey tamam ise bunu onaylayacak ve ürünü satın alacak. Burada önemli olan; eğer traş makinası satan bir işyerine sahipseniz, bu kişinin karşısına çıkan ilk sonuçların içerisinde iş yerinizin olması sizin için herşeyi değiştirebilir. Milyonlarca kullanıcı ürününüzü arıyor olabilir.

MÜŞTERİ POTANSİYELİNİZ OLMAYAN KİTLELERE PARA ÖDEMEYİN

''Tıpkı Yemek reklamlarının karnı tok bir insanı muhtemelen çok fazla etkileyemeceği gibi''

Solaryum cihazı satışı yapan bir şirketinizin olduğunu ve bu ürünün tanıtımını yapmak istediğinizi varsayalım. Muhtemelen bunun için reklam ajanslarını detaylıca araştırıp, o listedeki bir reklam ajansı ile çalışacaksınız. Ayırılan reklam bütçeleriyle belirlenen platformlarda ürünün tanıtımı yapılıyor, üstelik her reklam mecrasına da dünyanın parasını ödemişsiniz, fakat o da ne?

reklam-ajansi-zenci-mahallesinde-solaryum-cihazi-satmak-creative

Şirketiniz siyahilerin yaşadığı mahallede solaryum cihazı satıyor!

Siz ürünü tanıtmak için elinizden gelen herşeyi yaptınız, ayırdığınız bütçe ile neredeyse her noktada reklamlar yapıldı fakat geri dönüşler tanıtım maliyetini bile karşılayamadı.

Bunun nedeni bir çok yanlış yol haritasına bağlıdır, fakat bir kaç belirli nedeni vardır; Kendi sektöründe işlerini yeterince ıspatlayamayan reklam ajansları ile çalışıyor olabilme ihtimaliniz, ürününüz ile ilgilenmeyen kişilere reklamların gösterilmiş olması ve bunun size geri dönüş kazandırmaması, ve üstelik bir sürü maliyet...

Hadi ama... durum o kadar da fena değil aslında, en azından şirketinize uzun vade de imaj sağladınız. Hem bir çok şirket bunları ve daha fazlasını yaşayıp, gerekli önlemler almıştır.

reklam-ajansi-antalya-medya-planlamasi-reklam-ajansları-dijital-

Yahudilerin reklama kazançlarının yüzde kaçını yatırdığı ile alakalı tartışmaları bir kenara bırakacak olursak, reklamın önemini ve değerini bilen, bu sayede kazanç ve başarı elde eden küçük ya da büyük her işletme, işlerini daha fazla insana duyurabilmek ve büyümek için mutlaka her yıl bir miktar reklam bütçesi ayırmaktadır.

İşletmenin daha fazla kazanması ve ayırılan reklam bütçesiyle doğru hedef kitlesine reklam uygulamak, bu çalışmalarla kazanç elde etmek oldukça hassas ve üzerinde titizlikle çalışılması gereken bir görevdir.

Gelişigüzel verilen reklamlar kartvizitlerinizi sokağa atmaya benzer, kaç kişinin bunu dikkate alacağını tahmin bile edemiyoruz.

Markanızı ayaklar altına almayın!

Reklam mecralarına her geçen gün yenileri eklenmekte, bazı reklam mecraları ise dönem dönem popülerliğini yitirmekte veya artış göstermektedir. Ekibimiz, tüm popüler reklam mecralarını tarıyor, hatta bununla da kalmayıp başarılı reklam ajanslarını da yakından takip ederek, İnsan trafiğinin en fazla olduğu mecraları tespit ediyor ve ona güvenen müşterilerinin reklamlarını doğru kitlelere anında duyuruyor, hem de bunu en uygun fiyatlarla yapıyor, çünkü Kumbara Fikir Company işini severek yapıyor.

doğru yönde seçmek, kariyer yönü, yön

Metnin sonuna geldik, böyle ayak üstü olmadı diyorsan, örnek reklam planlamalarını incelemek ve daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsin.